Roigasaia ehitus

Meist

Ravaotsa OÜ on ehitanud roigasaedu alates 2009 aastast. Põhiliselt oleme teostanud töid Järvamaal Vargamäel, kuid jõudnud ka Eesti Vabaõhumuuseumisse Rocca al Mares. Ettevõtte nimi on tulenenud tänasest talu nimest.

.

Ravaotsa OÜ

Tegutsemisaastat

Ehitatud roigasaeda

Õnnelikku klienti

Kasutatud roigast

Ettevõttest

Kui kogemust aiaehitusega on juba aastast 2004, siis roigasaedadele oleme spetsialiseerinud alates 2009. 

Meie tegevusala

Põhitegevusalaks on traditsiooniliste puidust roigasaedade ehitamine, väravate valmistamine ja paigaldamine. Lisaks valmistame ka varb- ja lattaedasid.

Tehtud tööd

Meie tehtud töid on võimalik uudistamas käia  AH Talumuuseumis Vargamäel ja Eesti vabaõhumuuseumis Rocca al Mares, kus meie ehitatud on üks kaunis karjaaed.

Roigasaed on omanäoline ja vastupidav aed, mida seotakse kokku vitsaga. Roigasaia pikkus ja roigaste tihedus sõltub kliendi soovist. Kõige suurem töö roigasaia ehituse juures on materjali kogumine ja ettevalmistamine. Meie ettevõte kasutab roigasaia ühendamisel kuusevitsa ja puupunne.

Aia ehituseks kasutame  lõhestatud või ümaraid latte (kaldu-, risti 2-6 meetrised latid).  Tugipostideks kasutame kuni 2m pikkuseid püstposte. Posti maasisese osa põletame ja tõrvame, et aial oleks võimalikult pikk eluiga. Tänapäeval kasutatakse ehituseks ka naela ja traati, aga selline ehitusstiil on roigastest aial, aga mitte roigasaial.

Meie teenus sobib Sulle, kui Sa soovid oma aeda rikastada efektse vanaaja stiilis roigasaiaga. Roigasaed on ühtlasi nii aia kui ka kujunduselemendi eest.